Razem dla lepszego Internetu

Pod takim hasłem obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), który organizowany jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. W tym roku propagowaliśmy wśród uczniów działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Wychowawcy poruszali z dziećmi problematykę bezpieczeństwa online, przeprowadziliśmy kampanię informacyjną w sieci na temat cyfrowego bezpieczeństwa oraz zorganizowaliśmy konkurs plastyczny na plakat Bezpieczeństwo w Internecie i Quiz Wiedzy o Bezpieczeństwie w Internecie
w dwóch kategoriach wiekowych klasy IV- VI oraz VII- VIII. Konkursy cieszyły się zainteresowaniem. 

Laureatami konkursu plastycznego zostali:

1. Weronika Masłowska kl. IV – I miejsce;

2. Marta Głoszkowska kl. VI b- II miejsce;

3. Kamil Kowalewski kl. V – III miejsce;

wyróżnienie – Zuzanna Krygier kl. VII a, Zuzanna Płocińska kl. VII a. 

W konkursie wiedzy na temat bezpieczeństwa w Internecie zwyciężyli:

w kategorii klas IV-VI:

1. Wojciech Hajdasz kl. IV;

2. Blanka Małolepsza kl. IV;

3. Amelia Strzelczyńska kl. IV i Wojciech Hajdasz kl. IV –III miejsce
(ex aequo);

w kategorii klas VII-VIII:

1. Zofia Woźniak kl. VIII;

2. Piotr Brzeziński kl. VII b;

3. Zuzanna Roszak kl. VIII. 

Skip to content