Z wizytą w Kaliszu

Z wizytą w Kaliszu

5 czerwca 2024 r. uczniowie klasy III b wybrali się na wycieczkę do najstarszego miasta w Polsce – Kalisza. Pierwszym punktem w programie był Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego i choć wszyscy doskonale znają opowieść o Kopciuszku, to sztuka zachwyciła dzieci. Piękne stroje, doskonała gra aktorska i magia na scenie na długo pozostaną w naszej pamięci. Wybraliśmy się też do Ratusza, by obejrzeć ekspozycję multimedialną poświęconą dziedzictwu historyczno-kulturowemu Kalisza i regionu. Weszliśmy na poziom zegarowy z ratuszowym czasomierzem, a z tarasu widokowego spojrzeliśmy z góry na panoramę współczesnego Kalisza. Lody na kaliskiej Starówce każdemu dodały energii na dalsze zwiedzanie. Kolejną atrakcją były warsztaty w Rezerwacie Archeologicznym w Kaliszu-Zawodziu na terenie wczesnośredniowiecznego kaliskiego grodu, który jest jednym z najważniejszych miejsc związanych z początkami państwa polskiego. Dzięki rekonstrukcjom średniowiecznych budowli i urządzeń, mogliśmy osobiście doświadczyć historii tego miejsca, a także stoczyć średniowieczną bitwę! Słoneczna pogoda i humory dopisywały do końca wycieczki.

Skip to content