Dzień Patrona

Dzień Patrona

Już po raz jedenasty, a dokładnie 6 czerwca, społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II obchodziła Dzień Patrona. Uroczystą akademię rozpoczęło złożenie przez uczniów kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicą pamiątkową. O drodze do świętości Jana Pawła II, jego ufności Bogu i Maryi oraz bezinteresownej miłości utwierdziło wszystkich przedstawienie pod tytułem „Jak Lolek stał się świętym”, przygotowane przez uczniów klas VII i IV b oraz szkolny chór. Dzień Patrona szkoły miał być nietuzinkowy i wymowny. Taki w rzeczywistości był, ponieważ uczniowie naszej szkoły, wzorując się na tak niedoścignionym autorytecie moralnym i intelektualnym, licznie przystąpili do zdobycia wyróżnienia w konkursie „Lolek”, a tym samym statuetki będącej symbolem kogoś wyjątkowego.

W tym roku nagrody „Lolka” otrzymali uczniowie w następujących kategoriach:

– UCZEŃ NA TAK – Maja Janiak z kl. VI b,

– UCZEŃ Z PASJĄ – Alicja Żerkowska z kl. IV b,

– NAJLEPSZY PRZYJACIEL – Karolina Michalak z kl. VI a i Milena Grabowska z kl. VI b,

– GORLIWY CHRZEŚCIJANIN – Klaudia Wejman z kl. VIII,

– NAJLEPSZY JĘZYKOWIEC – Dawid Siwiec z kl. VII,

– NAJLEPSZY MUZYK – Weronika Masłowska z kl. VII,

– NAJLEPSZY CZYTELNIK – Karolina Dobroń z kl. VI a,

– NAJLEPSZY AKTOR – Wojciech Hajdasz z kl. VII.

W tym roku Kapituła przyznała wyjątkową nagrodę w kategorii NAJLEPSZY MENADŻER OŚWIATY. Tak jak Jan Paweł II był otwarty na rozwój i potrzeby drugiego człowieka oraz stał na czele Kościoła, tak Laureatka tego wyróżnienia – Pani Katarzyna Wojciechowska Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żychlinie, dbała, przez ostatnie 17 lat, o rozwój naszej placówki, w każdym obszarze jej funkcjonowania. W trakcie uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor, która przypomniała postać świętego Jana Pawła II, nawiązując do jego autorytetu jako pedagoga, przyjaciela dzieci i młodzieży, dla którego każdy człowiek był wyjątkowy. Podkreśliła także rangę nagród „Lolka” oraz przypomniała, że uczy ona nie rywalizacji, lecz odkrywania siebie na nowo i dążenia ku lepszemu – uczy człowieczeństwa. Wszystkim nominowanym i nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a pozostałym życzymy powodzenia i sukcesów za rok.

Skip to content