„Trzej mędrcy i dziewczynka”

„Trzej mędrcy i dziewczynka”

11 stycznia 2024 r. uczniowie klasy IV b oraz kilkoro dziewczynek z klasy V a,  wystawili jasełka pt. „Trzej mędrcy i dziewczynka”. Młodzi aktorzy wcielili się w postacie kluczowe dla historii narodzin Jezusa: Maryi, Józefa, aniołów oraz Trzech Króli. „Wzajemna pomoc” była motywem przewodnim całego przedstawienia. Uczniowie starali się pokazać, że każda postać, choć różna, odgrywała istotną rolę w tym magicznym wydarzeniu, podkreślając jednocześnie wartość współpracy i wsparcia. Chór szkolny, który uświetnił jasełka, dodając piękny muzyczny akcent, śpiewał tradycyjne kolędy, przedłużając ten radosny bożonarodzeniowy czas w naszej szkole.

Przedstawienie zainspirowało publiczność do refleksji nad wartościami świąt Bożego Narodzenia. Dodatkowo, jasełka zostały wystawione w kościele NMP z Guadalupe w Żychlinie, co sprawiło, że przesłanie uczniów dotarło również do społeczności parafialnej. W kościele atmosfera była podobnie magiczna, a wierni mieli okazję podziwiać talent uczniów oraz wspólnie rozważać przesłanie o wzajemnej pomocy i solidarności.

Skip to content